Články

Modré sněženky nehledejte, obdivujte odchylky

Přidáno 21. 2. 2023

První kvítky sněženek jsem letos zahlédla už 12. ledna na pražském Petříně. Pak sice následovaly mrazivé dny, ale ony jsou na vrtochy počasí zvyklé. Prostě počkají až se oteplí... Teď už zprávy o jejich časném kvetení proudí ze všech koutů republiky.
Celý článek

Záludnosti určování rostlin podle fotek

Přidáno 2. 4. 2021

Dlouho jsem se domnívala, že stačí hezky zaostřit na květy, popřípadě listy a každý zkušený botanik mi pomůže neznámou rostlinu určit. Časem jsem pochopila, že to tak zdaleka není a že se někdy hodí věnovat pozornost i nenápadným částem rostlin.
Celý článek

Slunečnice fascinují umělce i matematiky

Přidáno 26. 9. 2020

Květenství slunečnic jsou pozoruhodná nejen svou krásou a velikostí, ale také otáčením za sluncem či důmyslným spirálovitým uspořádáním. Není divu, že v květomluvě se tato nádherná květina symbolem hrdosti a oddanosti.
Celý článek

Nejkrásnější jarní květiny se žlutými květy

Přidáno 26. 4. 2020

K mimořádně výrazným patří počátkem jara květiny se žlutými květy. Představím vám své oblíbené žlutě kvetoucí rostliny, se kterými se můžete při toulkách naší jarní přírodou setkat. Některé jsou velmi vzácné, jiné zdánlivě obyčejné.
Celý článek

Můj rok 2019: Provence, splněný sen

Přidáno 26. 1. 2020

Největším, a nejen fotografickým, zážitkem roku 2019 pro mne byla návštěva francouzské Provence. Ale užila jsem si všechny výpravy, které jsem s foťákem na krku podnikla. Jen se mi nedařilo dát o tom vědět tady na webu.
Celý článek

© Copyright Radka Páleníková 2010 - 2023. All rights reserved. For any using of photography and text contact author.
Jakékoliv použití fotografií či textů bez svolení autorky není dovoleno.
web created by Martin Patera
Template by W3layouts