Odkazy na zajímavé stránky

 • Koláčkova galerie motýlů - Na adresu motyli.kolas.cz umístil Marek Vojtíšek více jak 2 100 fotografií 305 druhů, z toho 112 druhů denních motýlů. Vše je pečlivě roztříděno podle čeledí a druhů. Na webu snadno získáte inspiraci kdy a kam se za kterým druhem vypravit. Nechybí užitečné rady jak motýly fotografovat. Své znalosti motýlího světa si můžete ověřit v některém z mnoha kvízů.
 • lepidoptera.cz - Web věnovaný mapování a ochraně motýlů České republiky nabízí určovací klíč motýlů doplněný názornými ilustracemi Josefa Dvořáka. Základní informace o jednotlivých druzích jsou doplněny i mapkami jejich výskytu v ČR.
 • fotosoucek.cz - Fotografie z přírody, především ze světa ptáků a hmyzu, doplňují zasvěcené komentáře zkušeného ornitologa Zdeňka Součka. Cestuje za nimi nejen po České republice, ale i do vzdálených koutů světa.
 • photonature.cz - Michal Jirouš vás prostřednictvím fotografií pozve na cesty po České republice i po světě. Jeho láskou je divoká příroda (ptáci, zvířata, rostliny). Nechybí rady jak fotografovat, pozvánky na workshopy i výpravy za fotografováním divoké přírody.
 • martinpustelnik.com - Prostřednictvím svého webu vám Martin Pustelník nabídne zajímavé pohledy především do světa vážek (odonata). Rád také fotí rotliny, hmyz, zvířata i lidi.
 • skorepa-photo.com - Fotografování přírody je pro Jirku Skořepu prý "pouze" koníčkem. Nejvíce se věnuje oblasti jižních Čech a Českému krasu, ale na jeho webu najdete spoustu dalších přírodních krás, navíc velmi precizně vytříděných a popsaných.
 • marekzlatnik.com - Nejvíce snímků na webu Marka Zlatníka patří motýlům. Na webu představil kolem 100 druhů motýlů, kteří u nás žijí. Za prohlédnutí stojí i jeho snímky krajiny, zvlášť Jičína a okolí ve všech ročních obdobích.
 • BioLib.cz - BioLib (Biological Library) je mezinárodní encyklopedie rostlin, hub a živočichů. Vedle taxonomického systému nabízí i bohatou galerii fotografií, výkladový a překladový slovník, databázi odkazů, biotopů a chráněných území, diskuzní fórum a řadu dalších funkcí souvisejících s biologií. Je to nekomerční vzdělávací projekt určený odborníkům i veřejnosti, na jehož obsahu se mohou podílet zájemci všech možných specializací. Výhodou je, že před zveřejněním jsou jednotlivé příspěvky kontrolovány odborníky.
 • birdlife.cz - Web České společnosti ornitologické nabízí řadu zajímavých informací nejen ornitologům. Nechybí přehled ptáků ČR, atlas peří, informace o jednotlivých ptačích druzích či pozvánky na akce pro veřejnost (vítání ptačího zpěvu, Evropský festival ptactva).
 • blstak.cz - Milan Blšťák si oblíbil především makrofotografii. Prostřednictvím fotografií vás pozve do pozoruhodného a na první pohled neviditelného světa makrofotografie.
 • viktorphoto.eu - Viktor Sýkora se kromě dalších fotografických disciplín věnuje především mikrofotografii. Je autorem fotografické části knihy Tajemství rostlin, kterou textově doprovodila Věra Hroudová.
 • fotoroman.cz - Roman Pihan, autor knih Mistrovství práce s DSLR a Mitrovství práce se světlem, nabízí na webu fotoroman.cz ucelený přehled článků o fotografování. Jsou plné názorných obrázků a fotografií. Užitečný je také fotografický slovník.
 • petr.vaclavek.com - Stránky o grafice, digitální fotografii, fotobankách, webdesignu, knihách a životě vůbec. Máte-li chuť přidat své snímky do fotobanky a nevíte jak na to, na webu Petra Václavka najdete řadu velmi cenných rad.
 • petrkrejci.bigbloger.lidovky.cz - Články a fotografie z české krajiny na blogu Petra Krejčího osloví hlavně milovníky přírody. Někdy se to zdá až k neuvěření, že u nás ještě roste tolik krásných orchidejí a další rostlin.
 • Internetová jazyková příručka - Neocenitelný a velmi praktický pomocník pro každého, kdo váhá jaký tvar slova správně použít. Slovníková část obsahuje přes 60 000 hesel. Ve výkladové části jsou vysvětleny jevy, na které se nejčastěji ptají uživatelé češtiny v jazykové poradně.

© Copyright Radka Páleníková 2010 - 2024. All rights reserved. For any using of photography and text contact author.
Jakékoliv použití fotografií či textů bez svolení autorky není dovoleno.
web created by Martin Patera
Template by W3layouts